Kontakt folkbibliotek

Kontakt folkbibliotek och bibliotekschefer i Jönköpings län

Aneby kommun
Aneby bibliotek(Extern länk)
biblioteket@aneby.se
Gunilla Crona
0380-463 47
gunilla.crona@aneby.se

Eksjö kommun
Eksjö bibliotek(Extern länk)
stadsbiblioteket@eksjo.se
Axel Botero Fridholm
0381-361 33
axel.botero-fridholm@eksjo.se

Gislaveds  kommun
Gislaveds bibliotek(Extern länk)
gislaveds.bibliotek@gislaved.se
Maria Alexiusson
0371-829 05
maria.alexiusson@gislaved.se

Gnosjö kommun
Gnosjö bibliotek(Extern länk)
biblioteket@gnosjo.se
Mikael Karlsson
0370-33 11 31
mikael.karlsson@edu.gnosjo.se

Habo kommun
Habo bibliotek(Extern länk)
biblioteket@habokommun.se
Ingrid Sjöberg
036-442 80 25
ingrid.sjoberg@habokommun.se

Jönköpings  kommun
Jönköpings stadsbibliotek(Extern länk)
stadsbibl@jonkoping.se
Truels Olin
036-10 55 83
truels.olin@jonkoping.se

Mullsjö kommun
Mullsjö bibliotek(Extern länk) 
bibliotek@mullsjo.se
Fredrik Bodin
0392-142 40
fredrik.bodin@mullsjo.se

Nässjö kommun
Nässjö bibliotek(Extern länk)
stadsbiblioteket@nassjo.se
Ulf Moberg
0380-51 89 99
ulf.moberg@nassjo.se 

Sävsjö kommun
Sävsjö bibliotek(Extern länk)
biblioteket@savsjo.se
Eva-Lena Andersson
0382–154 02
eva-lena.andersson1@savsjo.se

Tranås kommun
Tranås bibliotek(Extern länk)
bibliotek@tranas.se
Peter Åkesson
0140-682 02
peter.akesson@tranas.se

Vaggeryds kommun
Vaggeryds bibliotek(Extern länk)
vaggeryds.bibliotek@vaggeryd.se
Åsa Storck
0393-67 87 96
asa.storck@vaggeryd.se

Vetlanda kommun
Vetlanda bibliotek(Extern länk)
biblioteket@vetlanda.se
Anette Lundgren
0383-974 73
anette.lundgren@vetlanda.se

Värnamo kommun
Värnamo bibliotek(Extern länk)
biblioteket@varnamo.se
Åsa Rocén
0370-37 76 63
asa.rocen@varnamo.se