Folktandvårdens ledning

Folktandvårdens ledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Folktandvården, Region Jönköpings läns ledning.

Tandvårdsdirektör

Agnetha Bartoll
036–32 53 32, 070–632 53 32
agnetha.bartoll@rjl.se

Kommunikationschef, press- och mediefrågor

Annica Ekberg
036-32 53 31 / 070-670 61 25
annica.ekberg@rjl.se

Områdeschef för verksamhetsområde Norr

(Badhuset, Gränna, Rosenlund, Tenhult, Öxnehaga, Bankeryd, Hälsan, Mullsjö, Norrahammar, Råslätt)

Kent Wendelström
036-32 53 01
kent.vendelstrom@rjl.se

Områdeschef för verksamhetsområde Öster

(Eksjö, Mariannelund, Vetlanda, Sävsjö, Aneby, Bodafors, Nässjö, Tranås)

Kerstin Gustafsson
0702-09 92 51
kerstin.u.gustafsson@rjl.se

Områdeschef för verksamhetsområde Söder

(Anderstorp, Gislaved, Gnosjö, Rydaholm, Smålandsstenar, Vaggeryd, Värnamo, Vråen)

Michael Trollstad
0370-69 81 30
michael.trollstad@rjl.se

Områdeschef för specialisttandvård vid Odontologiska Institutionen

(endodonti, klinisk bettfysiologi, käkkirurgi och sjukhustandvård – oral medicin, odontologisk radiologi, oral protetik, ortodonti, parodontologi, pedodonti, kompetenscenter för sällsynta odontologiska tillstånd)

Agnetha Bartoll
036–32 53 32, 070–632 53 32
agnetha.bartoll@rjl.se

HR-chef

Daniel Lervin
036-32 53 34, 070-277 05 95
daniel.lervin@rjl.se

Ekonomichef

Jonny Svensson
036-32 53 05, 072-205 57 85
jonny.svensson@rjl.se

Chef dentalservice

Stefan Ostermark
036-32 53 26, 0705-11 12 81
stefan.ostermark@rjl.se