Folktandvårdens ledning

Folktandvårdens ledning

Telefonlur i hand
Foto: Adam Lantz

Här hittar du kontaktuppgifter till Folktandvården, Region Jönköpings läns ledning.

Kontaktuppgifter

Tandvårdsdirektör

Agnetha Bartoll
010–242 53 32 / 070–632 53 32
agnetha.bartoll@rjl.se

Kommunikationschef, press- och mediefrågor

Anneli Björkman
010-242 53 31 / 073-091 03 60
anneli.bjorkman@rjl.se

Verksamhetschef allmäntandvård

Gränna, Öxnehaga, Tranås, Mullsjö, Råslätt, Aneby, Tenhult, Badhuset, Nässjö, Eksjö, Vetlanda, Norrahammar

Kent Wendelström
010-242 53 01
kent.wendelstrom@rjl.se

Verksamhetschef allmäntandvård

Smålandsstenar, Sävsjö, Bankeryd, Rosenlund, Värnamo sjukhus, Värnamo Vråen, Gnosjö, Gislaved, Anderstorp, Hälsan, Vaggeryd

Michael Trollstad
010-244 81 30
michael.trollstad@rjl.se

Verksamhetschef specialisttandvård vid Odontologiska Institutionen

(endodonti, klinisk bettfysiologi, käkkirurgi och sjukhustandvård – oral medicin, odontologisk radiologi, oral protetik, ortodonti, parodontologi, pedodonti, kompetenscenter för sällsynta odontologiska tillstånd)

Agnetha Bartoll
010-242 53 32 
070–632 53 32
agnetha.bartoll@rjl.se   

HR-chef

Anna Brolin
010-242 53 06
anna.brolin@rjl.se

Ekonomichef

Anders Olsson
010-242 53 05
anders.olsson@rjl.se

Chef dentalservice

Stefan Ostermark
010-242 53 26 / 0705-11 12 81
stefan.ostermark@rjl.se

It-Chef

Magdalena Ahlin 
010-242 53 07
magdalena.ahlin@rjl.se